Huhtikuun kuvailta oli keskiviikkona 8.4. tuttuun tapaan Lizelius-salissa Vammalan kirjastolla.
Katselimme vanhoja paperikuvia ja keskustelimme kuvista ja kuviin liittyvistä muistoista ja tunnelmista.
Kahvittelun lomassa keskustelimme tulevista tapahtumista ja suunnittelimme tulevaa. Yhtenä isona asiana on huhtikuun viimeisenä viikonloppuna Vexve areenalla järjestettävät Sastamala messut, joissa kameraseura on mukana omalla oastolla.
Messuista tiedotamme jäseniä sähköpostilla kunhan viimeiset yksityiskohdat saadaan selville. Osastolla on tarkoitus kertoa yhdistyksen toiminnasta ja valokuvausharrastuksesta, jaamme myös yhdistyksen toiminnasta kertovaa esitettä.
Vapaaehtoiseksi esittelijäksi osastolle tarvitaan muitakin kuin allekirjoittanut, ilmoittautua voi vaikka heti vaikka sähköpostilla: Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

Huhtikuun kuvausaiheena oli Matti kukkarossa, kilpailun voiton vei hauskalla pääsiäiseen sopivalla kuvalla Anna Nieminen


Muistakaas myös että jatkossa kuvaillat alkavat jo kello 18.00 ellei toisin ole ilmoitettu.