Valikko Sulje

Jäsenilta 30.5.2022

Seuraava jäsenilta on Toivonkulmassa ensi maanantaina 30.5. klo 18.  Ohjelmassa on kevään kuvien esittelyä ja arviointia. Esille toivotaan kuvia erityisesti kevään kuvausretkiltä Hourukoskelta ja eiliseltä Toivon leijat tapahtumasta.
Tilaisuuden aluksi meillä on mukana kirjaston edustaja ja valitsemme kirjaston käyttöön kuvia Toivon leijat tapahtumasta. Tuokaa tähän ottamianne kuvia monipuolisesti eli leijoista, lennättämisestä, ihmisistä, iloista, ilmeistä ja toivosta…
Lisäksi keskustellaan seuran www-sivuista ja seuraavista seuran tapahtumista.

Nyt kaivataan myös ajatuksia ja ideoita seuraavista kuvausretkistä. Laittakaa viestiä tai soittakaa!

Päivän kuvavinkkinä voisi olla Suomen kameraseurojen liiton sivuilla www2.sksl.fi kohdassa sksl galleria oleva Vuosinäyttelyt, Kouvola 2022, sksl vuosinäyttely 2022 digikuvat. Paina nuolta ja varaa aikaa ainakin 40 minuuttia vuosinäyttelyn kuvien katsomiseen. Muutenkin liiton sivuja voi tutkia laajemmin.

terveisin
Tapio Jalonen